8 rzeczy które producenci orbitreków chcą przed Tobą ukryć
Ostatnie 2 tygodnie przed rozwiązaniem zrobiłam się już bardzo nerwowa, zniecierpliwiona i poirytowana. Nawet codzienne obowiązki nie odciągały mojego umysłu od rozmyślań na temat nadchodzącej wielkiej zmiany. Aż tu nagle robiąc porządki (czy też jak to niektórzy mówią: podczas wicia gniazda na przyjście Maleństwa) odnalazłam swoje GUMY DO ROZCIĄGANIA, których nie tknęłam od co najmniej 3 miesięcy! Sama się sobie dziwiłam! Jak mogłam o nich zapomnieć? Przecież ułatwiają one nie tylko rozciąganie, które jest utrudnione przez duży brzuszek. Dzięki nim można wprowadzić wiele fajnych elementów do treningowej rutyny i to rzecz jasna nie tylko tej ciążowej.
Tak więc Droga Mamo, poniżej znajdziesz 4 przykładowe ćwiczenia z gumami do rozciągania na ręce i plecy. Natomiast w części drugiej tego artykułu, poczytasz o ćwiczeniach na nogi ->Kliknij tutaj :).
Pamiętaj, że do ćwiczeń musisz mieć pozwolenie lekarza. O tym kiedy nie należy ćwiczyć w czasie ciąży, na co uważać, a tak w ogóle to dlaczego warto ćwiczyć w ciąży pisałam już TUTAJ.
POZYCJA WYJŚCIOWA: Stań w lekkim rozkroku, przydeptując stopami taśmę do rozciągania, czy też taśmę pilates (zwał, jak zwał ;) ). Końcówki gumy trzymaj w dłoniach. Uważaj, abyś była wyprostowana, a nie pochylona ku przodowi! Aby być pewną, że masz odpowiednia pozycję, podwiń miednicę nieco pod siebie do neutralnej pozycji, a ramionami zatocz koło do tyłu, tak aby wyprostować plecy. Zwróć uwagę również na Twoje dłonie! Powinny tworzyć jedną linię z przedramionami. Nie wyginaj ich na boki, czy też w dół. Ręce lekko ugnij w łokciach.
I CO DALEJ? Zerknij na poniższego gifa, obrazującego ćwiczenie.
Ręce uginaj do 90ciu stopni, po czym powoli wróć do pozycji wyjściowej.
POZYCJA WYJŚCIOWA: Ponownie stań w niewielkim rozkroku na lekko ugiętych nogach z wyprostowanymi plecami. Tym razem jedną końcówkę gumy do rozciągania przytrzymaj stopą, a drugą końcówkę chwyć w dłoń tak, aby taśma szła za Twoimi plecami. Rękę trzymaj ugiętą w łokciu.
Tak jak widzisz na gifie – wyprostuj rękę uważając przy tym, by dłoń stanowiła linię prostą z Twoim przedramieniem, a cała ręka nie odchylała się na boki.
POZYCJA WYJŚCIOWA: Tak jak w powyższych ćwiczeniach: lekki rozkrok, wyprostowana sylwetka. Taśmę do rozciągania przeprowadź za plecami, chwytając jej końcówki. Ręce powinny być ugięte pod kątem 90ciu stopni. Pod tym samym kątem powinny być również uniesione. Dalej uważaj na dłonie!
Prostując ręce rozciągaj gumę, po czym powoli wracaj do pozycji wyjściowej.
POZYCJA WYJŚCIOWA: Przy tym ćwiczeniu najwygodniej będzie usiąść na macie z wyprostowanymi nogami. Gumę do rozciągania zahacz o stopy, a jej końcówki ujmij w dłonie. Nie garb się.
Utrzymując łokcie blisko tułowia uginasz ręce, jednocześnie przyciągając gumę do brzucha. UWAGA: tutaj nie pracuje brzuch, ani bicepsy. Przyciągaj taśmę ściągając łopatki i plecy do siebie!
Gumy mają te niesamowitą zaletę - bardzo łatwo jest zmienić zakres obciążenia z jakim chcesz ćwiczyć. Na gifach możesz zauważyć, że ja po prostu do ćwiczeń na mięśnie pleców użyłam gumy, która stawia większy zakres oporu, niż różowa. Natomiast zawsze możesz taką gumę:
A teraz zapraszam do poczytania "Gumy do rozciągania i trening w ciąży – część 2"
W takim razie zachęcam Cię do zapoznania się z specjalnym zestawem fitness dla kobiet w ciąży (wystarczy kliknąć na poniższy obrazek)! Mata, piłka gimnastyczna i guma do rozciągania – wszystko co niezbędne do Twojego ciążowego treningu!