Jak dobrać orbitrek? - poradnik

05-02-2020

(Artykuł zaktualizowany na 2024r.)

Mechaniczne, magnetyczne, przednio- czy tylno- napędowe, o różnej długości kroku, regulacjach, programach treningowych, synchronizacjach, aplikacjach i innych elementach – propozycji są setki.


Przekaz marketingowy również nie pomaga, zachwalając coraz to nowsze rozwiązania i udogodnienia.

  • Które z tych parametrów są naprawdę ważne, a które można pominąć?
  • Jakie cechy musi spełniać orbitrek aby nadawał się do użytku?
  • Z jaką kwotą trzeba się liczyć aby kupić dobry sprzęt?
  • Jak przez internet dobrać sprzęt tak, aby pasował jak ulał?

W poniższym poradniku znajdziesz odpowiedzi na powyższe pytania. Dowiesz się też jak krok po kroku dobrać maszynę tak, aby była jak najlepiej dopasowana do Twoich potrzeb, Twojego ciała i Twojego budżetu. 

 

Aha...!

Na końcu znajdziesz konkretne propozycje godnych polecenia orbitreków. Jeśli się dobrze wczytasz, to odnajdziesz tam modele w najniższej cenie w internecie tylko dla CZYTELNIKÓW BLOGA ;).

 

1. Długość kroku

Jest to główny parametr który musi pasować do Twojego ciała, bez którego trening na orbitreku może być dla Ciebie niewygodny, będzie wymuszać nieprawidłową postawę co objawi się dyskomfortem i w konsekwencji - prawdopodobnie przestaniesz korzystać z zakupionego sprzętu.

Aby jednak orbitrek był wygodny i stał się Twoim ulubionym przyrządem treningowym dobierz długość kroku zgodnie z poniższą tabelą:


Wg poniższych zasad:

  • wzrost do 160 cm – dł. kroku do 40,5 cm
  • wzrost 160-170 cm – dł. kroku 40,5-45,5 cm
  • wzrost 170-180 cm – dł. kroku 45,5-50,5 cm
  • wzrost od 180 cm – dł. kroku powyżej 50,5 cm

Co w sytuacji gdy z orbitreka będzie korzystać więcej niż jedna osoba?

Wtedy mamy 2 rozwiązania:

1. Wybór orbitreka o regulowanej długości kroku

Tu sprawa jest prosta, ponieważ zazwyczaj modele powyżej ok 4500 zł mają taką możliwość, a odbywa się to poprzez podnoszenie rampy. Jednocześnie ćwiczenia wtedy odbywają się pod górkę, ale krok też się skraca. Przykładem jest popularny NordicTrack C 5.5 - możliwość regulacji między 47-51 cm.

 

 Na powyższym zdjęciu przedstawiona jest właśnie osoba trenująca na NordicTrack C5.5, na podwyższonej rampie.


Co w sytuacji gdy nie dysponujesz budżetem pozwalającym na takie rozwiązanie czyli minimum 4500 zł?

Wtedy mamy opcję nr 2:

2. Wybór orbitreka o uśrednionej długości kroku

Odpowiedz sobie na pytanie, czy różnica waszego wzrostu przekracza 20 cm?
Jeśli różnica jest mniejsza niż 20 cm to proces jest prosty:

Obliczacie średnią swojego wzrostu (np z 165cm i 180 wychodzi nam 172,5 cm)
Średnią podstawiacie do tabeli i sprawdzacie jaką długość kroku powinniście wybrać.

Nie jest to idealne rozwiązanie, ale wystarczająco dobre aby każdy mógł się cieszyć dobrym treningiem.

 
W sytuacji, gdy różnica Waszego wzrostu przekracza 20 cm i każde z Was ma trenować na orbitreku - lepiej dopasować sprzęt bardziej pod wyższą osobę. Znamy przypadki osób o wzroście 160 cm trenujących na kroku 55 cm i jest to dla nich wygodne.

Jeśli mierzysz się z takim wyzwaniem, napisz do nas na sklep@32m2treningu.pl pomożemy dobrać sprzęt, aby był najlepszy jak to możliwe. :)

 

Zanim przejdziesz dalej - ten artykuł da Ci wiele konkretnych informacji które pozwolą Ci dobrać orbitrek do domu. W idealnym świecie to by wystarczyło.

Natomiast nie zawsze producenci orbitreków mówią wprost o swoich produktach i chcą ukryć niektóre kluczowe informacje.

Dlatego przygotowaliśmy darmowy e-book, który uzupełnia wiedzę z tego artykułu i który pozwoli Ci uniknąć kilku kluczowych błędów, które zdarzają się kupującym:

8 rzeczy które producenci orbitreków chcą przed Tobą ukryć

z tego darmowego ebooka dowiesz się

  • Pod jakimi słowami kryją się najczęstsze chwyty marketingowe?
  • Które cechy są istotne, a które są tylko zasłoną dymną?
  • Jak czytać opis produktu, aby znaleźć to co producent chciał ukryć?
  • Na co faktycznie zwracać uwagę, aby wybrać właściwy model?
16 stron samych konkretów bez owijania w bawełnę
Tak, chcę TO!

  

2. Szerokość kroku

Szerokość kroku jest kolejnym bardzo ważnym elementem w zakresie wygody użytkowania, a także bezbolesnego i wolnego od kontuzji ćwiczenia.

Słowem - im mniejsza szerokość kroku - tym lepiej. Maksymalna szerokość kroku w orbitreku nie powinna przekraczać 20 cm, a dla wygody i ergonomii ruchu najlepiej by krok nie był szerszy niż te 15 cm.

Bardzo dobrym wynikiem jest 7 cm i mniej.

 
Dlaczego to ważne?

Orbitrek ma odzwierciedlać naturalny ruch kończyn ćwiczącego. Im bardziej jest dopasowany do naturalnych ruchów naszych kończyn tym lepiej dla stawów. W związku z tym, że ludzie naturalnie biegają stawiając stopy praktycznie w jednej linii - tak nas zbudowała natura - to orbitrek powinien mieć płozy (pedały/stopnie) ustawione jak najbliżej siebie.

Orbitrek o szerokości kroku od 25 cm będzie generować dyskomfort w kolanach i biodrach, przeradzający się w ból, a na kontuzjach i zwyrodnieniach kończąc.

Tańsze modele, w związku z prostszą konstrukcją i wykorzystywaniem rozwiązań tylnonapędowych, mają płozy w większej odległości od siebie, ponieważ między nimi musi się znaleźć koło zamachowe.
Mniejszym rozstawem między płozami charakteryzują się orbitreki przednionapędowe.

  

3.Przedni lub tylny napęd - czy to ma znaczenie?

Tak naprawdę nie chodzi o napęd, a o położenie koła zamachowego - z przodu czy z tyłu urządzenia.

Rozwijając temat sprzed 3 zdań powyżej, ma to znaczenie w 2 kwestiach:

  • tylnonapędowe są tańsze i mają mniej skomplikowaną budowę - w związku z tym w niższej cenie otrzymamy bardziej trwały egzemplarz
  • tylnonapędowe mają z definicji szerszy krok, a przednionapędowe – węższy.

W związku z szerokością kroku niektóre modele tylnonapędowe (szczególnie bardzo tanie, których jest zatrzęsienie w marketach, czy na portalach aukcyjnych), nie nadają się do użytku. Natomiast występują modele tylnonapędowe o przyjemnym relatywnie wąskim i długim kroku, które sprawdzają się bardzo dobrze.

 

Przykładem takiego modelu jest:

HMS H1708i

HMS h1708i
O długości kroku: 40 cm i szerokości kroku: 19 cm - jak na model tylnonapędowy to dobry wynik.

 

4. Rodzaje mechanizmów

Obecnie możemy spotkać na rynku 4 rodzaje orbitreków pod kątem mechanizmu który generuje opór:

Mechaniczne, Magnetyczne, Elektromagnetyczne i Powietrzne.

Nie będziemy tu się rozpisywać o różnicach – te opisaliśmy w artykule: Jaki orbitrek do domu?
teraz skupimy się na wyborze odpowiedniego mechanizmu.

Obecnie 90% orbitreków opiera się na mechanizmach magnetycznych lub elektromagnetycznych, to właśnie wśród nich są najlepsze modele i to zamyka temat.

Zatem magnetyczny czy elektromagnetyczny? 

Obydwa wymagają zasilania z gniazdka do sprawnego działania. Radzimy nie przejmować się tym aspektem, ponieważ dobry mechanizm magnetyczny działa równie dobrze co elektromagnetyczny.

 

5. Programy treningowe i liczba oporów

Programy treningowe są przydatne i ułatwiają trening.

Możemy zaplanować trening cardio, interwałowy i inny. Natomiast ich liczba ma znacznie mniejsze znaczenie - oczywiście lepiej mieć 20 opcji niż 12, ale bez problemu wykonasz każdy możliwy rodzaj treningu w tych 12 opcjach. Natomiast jeśli dostępny budżet sprawia że stoisz przed wyborem: bardziej odpowiednia długość kroku, albo liczba programów treningowych - wybieraj zawsze dobrze dopasowany krok. Stawy masz jedne na całe życie - dbaj o nie.

Co do liczby oporów 12 w zupełności wystarczy. Większa liczba oporów wcale nie musi oznaczać większego zakresu obciążenia.

Po prostu większa liczba oporów oznacza zwykle bardziej płynną (o mniejszym skoku) możliwość regulacji. 

Dla osób starszych, lub wracających po kontuzji, czyli szczególnie wrażliwych na zmianę obciążenia, większa liczba oporów jest wskazana. Dla osób relatywnie zdrowych nie ma to większego znaczenia.

 

6. Komputer i jego funkcje

Z różnymi funkcjami komputera jest podobnie, jak z poprzednim punktem - lepiej mieć niż nie mieć. To już indywidualna kwestia.

Integracja z Google Maps, czy aplikacją producenta, która pozwoli zaprogramować dowolny trening - to są ciekawe gadżety.

Wyróżniającym się elementem, który warto mieć w swoim orbitreku, to pomiar pulsu. Obecnie praktycznie każdy model posiada taką funkcję.

W tym przypadku radzimy korzystanie z pasa telemetrycznego. Pomoże nam zbadać dokładnie obecne tętno a trening cardio na bazie obecnego tętna jest najlepszym sposobem na budowanie wytrzymałości i spalanie tłuszczu.

Natomiast powtarzamy jak mantrę - zadbaj w pierwszej kolejności o długość i szerokość kroku, a potem dopiero o dodatki. Jeśli tylko nie ogranicza Cię budżet - wszelkie urozmaicenia i ułatwienia są ok.

 

7. Możliwość regulacji nachylenia

Wysokość kroku/nachylenie rampy - różnie to producenci nazywają, natomiast chodzi o symulację wbiegania pod górę. Czy to istotny element? Bieg po nachylonej powierzchni inaczej angażuje nasze mięśnie, co skutkuje bardziej wszechstronnym i urozmaiconym treningiem.

W związku z tym jest to przydatna funkcja, natomiast jeśli to ma być Twój pierwszy orbitrek i nie ma być on środkiem przygotowawczym np. do biegów górskich, dużo ważniejsze jest odpowiednie dopasowanie do wzrostu i regularny trening, więc ten element potraktuj jako dobry dodatek, a nie jako konieczność.

 

8. Masa koła zamachowego

Czy cięższe koło zamachowe oznacza lepszy orbitrek?

Krótko: Nie.

W erze orbitreków mechanicznych masa koła zamachowego miała większe znaczenie, ponieważ cięższe koło generowało większą płynność i komfort korzystania przy dużych oporach. Natomiast zdecydowanym minusem była duża siła którą trzeba było włożyć na początku, aby cały mechanizm wprawić w ruch - to szczególnie niewskazane dla osób drobnych, starszych, i wracających po kontuzjach.

W orbitrekach o magnetycznym/elektromagnetycznym systemie hamowania – masa 7-10 kg jest jak najbardziej odpowiednia.

Poza tym koło zamachowe nie musi ważyć 15kg żeby generować duży opór - opór bierze się z działania magnesów, a w znacznie mniejszym stopniu z wagi koła zamachowego.

Natomiast większe koło zamachowe ułatwia utrzymanie płynności ruchu.

 

Co to oznacza w praktyce?

Jeżeli wziąć 2 orbitreki ustawione tak, że obydwa stawiają taki sam opór, ale w jednym mamy koło zamachowe 12 kg a w drugim 6 kg, to jeśli  przestaniemy ćwiczyć w tym samym momencie, to koło 12kg będzie dłużej utrzymywało ruch płóz. Oznacza to, że na takiej maszynie łatwiej utrzymamy płynność ruchu podczas treningu.

Podsumowując - na pierwszy orbitrek koło zamachowe 7-10kg jest zupełnie wystarczające.

 

 

9. Przestrzeń

Temat poruszany na końcu ale jest również bardzo ważny:

 

Ile masz miejsca na orbitrek?

Wymiary orbitreków, które do tej pory omawialiśmy wahają się w granicach:

  • długość: 127-185,4 cm
  • szerokość: 58-75 cm
  • wysokość: 145-188 cm

Weź to pod uwagę, aby potem się nie okazało, że nie masz gdzie korzystać ze sprzętu, a zwrot takiego orbitreka zarówno dla kupującego jak i sprzedającego to dosyć kłopotliwa sprawa.

Weź również pod uwagę, czy w zaplanowanym miejscu masz dostęp do prądu, ponieważ praktycznie każdy z orbitreków obecnie dostępnych na rynku wymaga podłączenia do gniazdka (nie dotyczy to orbitreków mechanicznych i niekiedy tych z generatorem prądu np.: https://32m2treningu.pl/h1742-orbitrek-magnetyczny-z-generatorem-hms-premium.html) .

 

 

10. Masa użytkownika

Większość modeli dostępnych na rynku ma ograniczenie wagowe do 115 kg. Jeśli mieścisz się w tych granicach - nie musisz zwracać uwagi na ten parametr. Jeśli jest inaczej, zwróć szczególną uwagę na dopuszczalna masę użytkownika.

Zwykle sprzęt jest testowany z pewnym zapasem (+5-10kg), ale jest to istotny czynnik przy ewentualnych reklamacjach i przy uznaniu gwarancji, a rzeczoznawcy są dosyć wyczuleni na tym punkcie :)

 

11. Dodatkowe elementy

Głośniki, wejście USB, wejście/wyjście aux (mini jack), komunikacja bluetooth itd. To wszystko jest ok i dobrze mieć. Wszystko się będzie rozbijało o budżet. Jeśli musisz wybierać, to zalecenie jest takie jak w pkt. 5 i 6 - najpierw dopasowany krok, potem dodatki.

 

Podsumowując:

Stosując się do powyższych 11 zasad z pewnością dobierzesz sprzęt, który pozwoli Ci ukształtować sylwetkę marzeń i stanie się Twoim treningowym przyjacielem.

 

Poniżej znajdziesz listę kilku polecanych modeli, w oparciu o budżet. 

 

 

PROPOZYCJE MODELI

 

Na rynku znajdziemy modele zaczynające się od kilkuset złotych, a skończymy na modelach za kilkanaście tysięcy złotych. Rozstrzał jest bardzo duży.

Tańsze będą proste modele magnetyczne, tylnonapędowe z krótkim i szerokim krokiem.

Po drugiej stronie skali będą modele przednionapędowe, z długim i wąskim krokiem z wieloma dodatkami, programami treningowymi wentylatorami, głośnikami i innymi dodatkami :)

 

Poniżej znajdziesz propozycje wyselekcjonowanych przez nas najlepszych modeli, które:

  • mają właściwą ergonomię ruchu,
  • są najbardziej polecane przez naszych klientów.

 

 

SCHWINN ORBITREK PROGRAMOWANY KOMPAKTOWY 510E

BESTSELLER lat 2020 - 2022! 

orbitrek schwinn 510e

https://32m2treningu.pl/schwinn-orbitrek-programowany-kompaktowy-510e.html

Długość kroku: 46 cm (najlepszy dla osób o wzroście 160 do 180 cm)
Szerokość kroku: rozstaw między płozami ok. 6,5 cm (pomiędzy stopami=12 cm)
System regulacji oporu: magnetyczny, 16 poziomów
Waga: 45,4 kg
Wymiary sprzętu: 137 x 61 x 159 cm (długość x szerokość x wysokość)
Maksymalna waga użytkownika: 136 kg

Zalecana przez nas

maksymalna waga użytkownika:

95 kg
VIDEO instrukcja montażu:  TYLKO U NAS ;)
Cena obecna: 3599 zł  3999zł
PROMOCJE

3339,87 PLN 3599zł

kod rabatowy: 510e_2024 -> Schwinn 510E

Darmowa dostawa:

 

Kompaktowy model przednionapędowy, o bardzo niewielkiej masie (45,4 kg). Ciekawa propozycja w tym przedziale budżetowym, szczególnie do małego mieszkania gdzie każdy centymetr przestrzeni jest ważny. Pomimo swoich kompaktowych rozmiarów zachowuje długi i wąski krok.

Prosta budowa, łatwy montaż (dzięki video instrukcji), trwałość, niewielkie rozmiary i naturalny ruch uczyniły go bestsellerem 2020 - 2022r i pewnie kroczy po ten tytuł w 2023r. 

Kupując ten model u nas dostajesz wraz z nim VIDEO instrukcje jego montażu. Dzięki niej z łatwością złożysz swój orbitrek- szczególnie przydatne dla osób które nie do końca czują się pewnie w rozczytywaniu instrukcji składania ;).

 

Sprawdzam ten model

 

NORDICTRACK C 5.5

NordicTrack C 5.5

https://32m2treningu.pl/nordictrack-orbitrek-programowany-c-5-5.html

Długość kroku: 46 - 51 cm (idealny dla osób od 160 do 190 cm wzrostu)
Szerokość pomiędzy płozami: 2,87 cm
System regulacji oporu: magnetyczny, 20 poziomów
Waga: 79 kg
Wymiary sprzętu: 169 x 63 x 169 cm (długość x szerokość x wysokość)
Maksymalna waga użytkownika: 125 kg
Cena: 5555 zł

KOD RABATOWY DLA CZYTELNIKÓW BLOGA:

4999,5 PLN 5555zł

kod rabatowy: c5.5 -> Nordictrack C5.5

Darmowa dostawa:

 

Model który pojawia się na rynku raz na kilka miesięcy i znika w 3 dni.

Co sprawia że NordicTrack C 5.5 jest tak pożądanym modelem?

Jest kilka powodów:


Możliwość zmiany długości kroku
: regulacja odbywa się poprzez zmianę nachylenia rampy.

Szerokość kroku w C 5.5 jest taka jak w sprzęcie kilkaset złotych droższym, bo to tylko 2,87 cm co gwarantuje bezpieczeństwo dla stawów i wygodę użytkowania.

Jak wspomniane wyżej, NordicTrack C 5.5 daje możliwość ustawienia nachylenia kroku - od 0 do 20 stopni, dzięki czemu można trenować podbiegi pod górę, co jeszcze bardziej zwiększa wszechstronność treningu.

Orbitrek waży 79 kg, dzięki czemu jest stabilny, nawet dla użytkowników od masie powyżej 100 kg.

Orbitrek jest wyposażony w 20 poziomów oporu magnetycznego i 20 przygotowanych programów treningowych, które w 100% wystarczają by zadbać o zdrowie, lub osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Listę programów treningowych rozbudować członkostwem w aplikacji iFit.

Dodatkowo producent oprócz 2 lat standardowej gwarancji daje wymiennie 1 rok gwarancji w użytkowaniu pół-komercyjnym co oznacza, że wykonanie tego modelu, jest dużo trwalsze niż zdecydowanej większości konkurentów, a to oznacza w praktyce kilkuletnie bezawaryjne użytkowanie sprzętu.

Sprawdzam ten model

 

 

SCHWINN ORBITREK PROGRAMOWANY 570E

orbitrek programowany schwinn 570i

https://32m2treningu.pl/schwinn-orbitrek-programowany-570e.html

 

Długość kroku: 51 cm (dla osób od 170 do 185 cm wzrostu)
Szerokość kroku: ok. 3 cm
System regulacji oporu: magnetyczny, 25 poziomów
Elektroniczna regulacja nachylenia rampy:

 

pozwala symulować bieg pod górkę w wielu konfiguracjach

Waga: 76,5 kg
Wymiary sprzętu: 178,1 x 71,5 x 160,5 cm (długość x szerokość x wysokość)
Maksymalna waga użytkownika: 136 kg
Cena 5999 zł
KOD RABATOWY DLA CZYTELNIKÓW BLOGA:

5195,13 PLN 5999zł

kod rabatowy: orbitrek_570e -> Schwinn 570E

Darmowa dostawa:


Bardzo dobry model dla całej rodziny z niewielkim rozstawem pomiędzy płozami i lekkimi oporami początkowymi, dzięki czemu ruch na nim jest komfortowy również dla osób starszych, początkujących i tych, które potrzebują ruchu w ramach rehabilitacji. Niemniej jednak dobrze się sprawdzi również tym użytkownikom, którzy lubią w swoim planie treningowym zamieszczać intensywne treningi interwałowe, jak i tym którzy stawiają na typowe cardio poprawiające kondycję i spalające tkankę tłuszczową.

Ważną zaletą jest duża podświetlana konsola z dwoma ekranami. Gdy na półce konsoli kładziesz komórkę z odpaloną, dedykowaną aplikacją Explore The World, cały czas na bieżąco widzisz najważniejsze parametry treningu na dolnym ekranie (górny jest wtedy przysłonięty komórką)

Podczas wyboru programu treningowego na ekranie głównym konsoli ukazuje się wykres, który od razu pokazuje cały przebieg treningu. Dzięki temu jesteś w stanie o wiele łatwiej wybrać dla siebie odpowiedni program.

Dodatkowo aplikacja Explore The World umożliwia Ci urozmaicanie sesji treningowej bieganiem w wirtualnej rzeczywistości i zwiedzać różne zakątki świata.

Schwinn 570E to model zarówno dla tych, którzy szukają prostych programów i niskiej intensywności ćwiczeń, jak i dla tych, którzy chcą urozmaicenia i lubią się porządnie spocić.

 

Sprawdzam ten model

 

 

NORDICTRACK ORBITREK PROGRAMOWANY COMMERCIAL 9.9

https://32m2treningu.pl/nordictrack-orbitrek-programowany-commercial-9-9.html

 

Długość kroku: 45 - 48 cm
Szerokość pomiędzy płozami: 2,8 cm
System regulacji oporu: magnetyczny, 22 poziomy
Elektroniczna regulacja nachylenia:

 

pozwala symulować bieg pod górkę w wielu konfiguracjach

Waga: 93 kg
Wymiary sprzętu: 173 x 74 x 174 cm (długość x szerokość x wysokość)
Maksymalna waga użytkownika: 159 kg
Cena 7777 zł 
ANTYINFLACYJNY KOD RABATOWY:

7092,6 PLN 7777zł

kod rabatowy: orbitrek_9.9 -> Nordictrack 9.9

Darmowa dostawa:

 

Rzadko spotyka się orbitreki klasy PREMIUM, które byłyby dedykowane dla osób stawiających z natury nieco krótsze kroki, lub po prostu dla niższych użytkowników. Zazwyczaj wraz ze wzrostem jakości sprzętu, wzrasta długość kroku do ok. 51 cm. 


Marzysz o sprzęcie Premium, a zarazem obawiasz się, że krok o długości 51 cm może być dla Ciebie nieco za długi, a tym samym niekomfortowy?

W takim razie NordicTrack Commercial 9.9 jest dla Ciebie prawdopodobnie jednym z najlepszych wyborów. 


Długość kroku w przedziale 45-48 cm ( 45 cm - po podniesieniu rampy ), sprawdzi się najlepiej dla użytkowników o wzroście 160-180 cm.

Ponadto ten model NordicTrack skonstruowany jest również dla osób cięższych ( do 159 kg ), oznacza to tym samym, że do jego produkcji użyto jeszcze lepszych jakościowo materiałów. To sprzęt, na którym może swobodnie trenować cała rodzina, ciesząc się jego bardzo dobrą jakością przez wiele lat.

Dodatkowo z tym sprzętem łatwo odnajdziesz motywacje do treningu. Po prostu będzie Ci się chciało na niego wracać. Oprócz świetnej jakości sprzętu, pomoże Ci w tym kolorowy wbudowany wyświetlacz, na którym po połączeniu z aplikacją iFit, będziesz mógł trenować biegając np. po pustyni wraz z trenerem personalnym. Dasz z siebie wszystko, a satysfakcja po zakończonych ćwiczeniach będzie gwarantowana :) ! Tylko nie zapomnij włączyć w orbitreku wiatraczka - przyda się :)

 

Sprawdzam ten model

 

 

SCHWINN 590E KOMPAKTOWY ELIPTYK 

sCHWINN 590e KOMPAKTOWY ELIPTYK

https://32m2treningu.pl/schwinn-590e-kompaktowy-eliptyk.html

Długość kroku:  ok 48 - 51 cm (bardzo dobry dla osób od 160 do 190 cm wzrostu)
Szerokość pomiędzy płozami: ok 6 cm
System regulacji oporu: magnetyczny, 25 poziomów
Waga: 96 kg
Wymiary sprzętu: 147,6  x 86,1 x 172,7 cm (długość x szerokość x wysokość)
Maksymalna waga użytkownika: 147 kg
Cena: 7900 zł

PROMOCJA

7418,1 PLN 7900zł

kod rabatowy: 590e_2024 -> Schwinn590E

Darmowa dostawa:

 

Takiego orbitreka brakowało na Polskim rynku!

Schwinn 590E wychodzi naprzeciw wszystkim tym, którzy szukają do domu jak najkrótszego orbitreka, a jednocześnie o wąskim i odpowiednio długim kroku.

Długość Eliptyka Schwinn 590E została zredukowana, aż o 28% w porównaniu do standardowych eliptyków!

Trening na nim będzie komfortowy i całkowicie bezpieczny dla stawów również dla osób starszych, czy tych, które potrzebują sprzętu do rekonwalescencji, dzięki:

  • bardzo wąskiemu rozstawu pomiędzy pedałami (ok 6 cm),
  • długości kroku ok 48-51 cm (długość kroku jest regulowana poprzez zmianę nachylenia rampy),
  • dużej płynności ruchu,
  • bardzo mało odczuwalnym oporze na najniższych ustawieniach.

Cała konstrukcja jest solidna i dodatkowo wzmocniona, dzięki czemu maksymalna waga ćwiczącego może mieć aż 147 kg. 
To zaś w połączeniu z dużą wagą samego sprzętu (96 kg) daje stabilny i wytrzymały sprzęt, który posłuży przez lata.


Gwarancje wzmocnionej konstrukcji daje również jego przeznaczenie nie tylko domowe, jak i półkomercyjne, co oznacza, że może on być użytkowany w miejscach publicznych przez wiele osób i godzin, każdego dnia.

Ten model ma w sobie jeszcze 1 wyjątkową cechę: nachylenie można ustawiać nie tylko w górę, ale również w dół, dzięki czemu:

  • nieco wydłuży się długość kroku,
  • dodatkowo urozmaicamy trening i w innym stopniu angażuje się mięśnie
  • jeśli biegasz, chodzisz po górach, to jest to dobry sposób na trenowanie zbiegów i zejść.

Schwinn 590E posiada łączność z aplikacjami (JRNY i Explore The World) dla tych którzy szybko się nudzą, lub chcą urozmaicić swój trening poprzez bieg w wirtualnej rzeczywistości i tym samym podróżować po całym świecie :)

Aplikacja JRNY pomaga wszystkim tym, którzy nie wiedzą jak ćwiczyć, lub potrzebują ciągłego bodźca do rozwoju - aplikacja układa spersonalizowane video treningi, motywuje i pomaga Ci odnosić jeszcze lepsze efekty ćwiczeń.

Schwinn 590E to kompaktowy eliptyk do domu dla:

  • całej rodziny,
  • tych, którzy dopiero zaczynają ćwiczyć, jak i tych, którzy na co dzień są bardzo aktywni fizycznie,
  • dla starszych, jak i młodszych osób
  • cięższych, jak i lżejszych. :-)

 

Sprawdzam ten model

 

 

BOWFLEX MAX TRAINER M6I

https://32m2treningu.pl/bowflex-max-trainer-m6i.html

 

Długość kroku: dosyć krótki, ruch odbywa się bardziej w pionie
Szerokość kroku: tylko kilka cm
Waga: 67 kg
Wymiary sprzętu: 116 x 66 x 163 cm (długość x szerokość x wysokość)
Maksymalna waga użytkownika: 136 kg
Cena 8888 zł

KOD RABATOWY DLA CZYTELNIKÓW BLOGA:

8239,18 PLN 8888zł

kod rabatowy: orbitrek_m6i -> Bowflex M6I

Darmowa dostawa:

 

 

Bowflex Max Trainer to sprzęt bardzo kompaktowy ( tylko 116 cm długości! ), który został stworzony z myślą o osobach, które cenią sobie:

  • wysoką jakość sprzętu,
  • możliwość intensywnego treningu,
  • szybki trening, a co za tym idzie - maksymalne spalanie kalorii w maksymalnie krótkim czasie,
  • każdy skrawek przestrzeni w swoim domu / mieszkaniu,

a przy tym chcą również ładnie wymodelować mięśnie.

Co prawda ten model nie jest standardowym orbitrekiem, ale za to jest skuteczniejszy w spalaniu kalorii niż standardowy orbitrek . Jeśli jesteś go ciekaw / -a sprawdź ten model klikając w link poniżej.

 

Sprawdzam ten model

 

 

 

Słowo na koniec

Mam nadzieję, że powyższy materiał pomoże Ci wybrać odpowiedni dla siebie model orbitreka. Jeśli uważasz ten wpis za wartościowy, kliknij poniżej reakcję i udostępnij go na swoim profilu na FB, być może pomożesz w ten sposób któremuś z Twoich znajomych.

Gdyby okazało się jednak, że dalej masz wątpliwości, napisz do nas na sklep@32m2treningu.pl. Pomożemy dobrać odpowiedni model dla Ciebie. :)