Orbitrek do 1000zł – czy to się opłaca?

25-08-2018

 

Z pewnością zadajesz sobie tytułowe pytanie jeżeli chcesz mieć własny orbitrek, a:

 • budżet, jaki możesz na niego przeznaczyć jest mniejszy niż te 1000zł,
 • nie chcesz po prostu na niego wydawać więcej kasy, bo uważasz że nie ma to sensu, lub się nie opłaca.

Jest sens wydawać na orbitrek więcej niż 1000 zł :). Jeżeli  przeznaczysz na sprzęt fitness tego typu więcej pieniędzy to, sam sprzęt na pewno Ci to wynagrodzi. 

 

Dlaczego?

O tym poczytasz właśnie poniżej.

 

Artykuł będzie się skupiał na tych dwóch, wyżej wymienionych przypadkach, więc jeżeli chcesz od razu przejść do kwestii bezpośrednio Ciebie dotyczącej i interesującej to kliknij w poniższe odnośniki:

Orbitrek do 1000zł, a jakość

Jaki orbitrek do 1000 zł? Dla kogo i jakiej firmy?

Na co zwrócić uwagę kupując orbitrek do 1000zł

Jakie są inne opcje?

 

Orbitrek do 1000zł, a jakość

Jeżeli wpiszesz w Google „ orbitrek do 1000 zł” i będziesz szukał odpowiedzi na forach internetowych, to po przeczytaniu już trzech pierwszych wątków,  możesz pomyśleć, że niekoniecznie jest to najlepszy pomysł. Ci, którzy użytkowali takie maszyny piszą m.in:

 • to dziadostwo,
 • zabawka,
 • rozleci się po miesiącu,
 • będzie skrzypiał i głośno chodził.

 

Dlaczego tak się dzieje i czy to prawda?

Przede wszystkim chodzi tu o jakość wykonania takich orbitreków. Pomyśl tylko. Kupujesz orbitrek za 1000zł – to niska cena, jak na te urządzenia, a producentowi przecież musi się to jakoś opłacać. W taki produkt wchodzą koszta nie tylko produkcji (kupno części + opłacenie pracowników), ale również koszta marketingu ( trzeba porobić dobre zdjęcia), trzeba opłacić podatki, liczyć się z kosztami dystrybucji, eksportu, magazynowania…  Tu już nawet nie starcza kasy na zdanie inżynierów przy produkcji, na testy i opinie trenerów, czy lekarzy.

Dlatego też taki orbitrek wykonany jest z tańszych części. Może być awaryjny, dosyć głośno chodzić. Niewykluczone też, że jego parametry będą zawyżone (np. waga koła), a jego rozmiary i stabilność podczas treningu (szczególnie jeżeli jesteś osobą wysoką) mogą nie być wystarczające.

Te modele będą miały większą odległość pomiędzy stopami, ale również mogą mieć niewystarczającą długość i głębokość kroku (i to znowu bardziej dotyczy osób wysokich - powyżej 180 cm). Tak więc kupując taki sprzęt możesz narazić się na tzw: „kaczy chód”, drobienie kroków i poruszanie całym orbitrekiem przy próbach robienia interwałów.

Całe szczęście i w tym tunelu pojawia się światełko, bo wśród tych minusów można znaleźć coś w miarę dla siebie dobrego wydając nie więcej niż 1000 zł. Dlatego też przejdźmy dalej…

 

Jaki orbitrek do 1000zł – dla kogo i jakiej firmy?

Tak jak powyżej wspomniałam, te maszyny są niewielkie, dlatego będą bardziej odpowiednie dla osób mniejszych. Paniom o średnim wzroście 165 cm i wadze 55 kg będą o wiele bardziej odpowiadać (pod względem stabilności i wygody), niż mężczyznom o wzroście powyżej 180cm i wadze 90 kg – taka osoba musiała by drobić kroki. Także jeżeli ważysz powyżej 90kg to wygodniej będzie Ci na większym sprzęcie (nawet jeśli w parametrach tego małego orbitreka pisze, że ma udźwig do 120kg).

Jeżeli  Cię jeszcze nie odstraszyłam i dalej szukasz orbitreka do 1000 zł, to warto, abyś skupił się na produktach firmy HMS, Body Sculpture, Zipro, Insportline. Wśród nich możesz znaleźć, coś z czego będziesz zadowolony (patrząc przez pryzmat naprawdę niskiej ceny).

 

Orbitrek magnetyczny - rabat

 

Jakie są opinie o orbitrekach firmy HMS poniżej 1000zł?

Przeważnie są w porządku:

 • Sprzęt trochę skrzypi jeżeli za słabo się dokręci śruby, po za tym jest cichy.
 • Łatwy montaż.
 • Stabilny dla niskiej osoby.
 • Nieduży i zgrabny, odpowiedni dla małego mieszkania.
 • Daje rade nawet przy ćwiczącym o wzroście 190cm i wadze 95 kg.

W opiniach pojawiło się parę głosów o usterkach, które miały miejsce już po kliku dniach użytkowania, jednak zazwyczaj nie były one duże. Nawet łatwe do naprawy samemu po telefonicznym instruktażu dystrybutora, czy producenta.

Szczególnie dobre opinie na Ceneo otrzymał HMS H9249, który znajdziesz poniżej:

  H9249 ORBITREK MAGNETYCZNY HMS

 

Na co zwrócić uwagę kupując orbitrek do 1000zł?

Przed zakupem musisz wiedzieć, że w tym przedziale cenowym często nie określa się  takich parametrów jak długość kroku, czy szerokość rozstawu stóp. Nawiasem mówiąc, to ciężko tu liczyć na dobre parametry. Natomiast zawsze warto zadzwonić do sklepu i dopytać się o te parametry, czy też poprosić o ich zmierzenie, abyś mógł wśród tych maszyn wybrać taką która ma je najlepsze.

A jakie te parametry mają być?

Warto by rozstaw stóp był mniejszy niż 20 cm, jednak w tym przedziale cenowym na to nie licz. Więc po prostu im mniejszy, tym lepiej.

Długość kroku w tych modelach to przeważnie ok. 30cm, co będzie odpowiednie dla osób o wzroście 160cm. Osoby wyższe 185cm potrzebują dłuższego kroku ok. 48cm. Najlepiej zmierz swoją długość kroku podczas marszu i podczas biegu, a wynik podziel przez pół i wyjdzie ci długość kroku jaką powinieneś mieć w orbitreku. Jeżeli wyjdzie Ci ok. 40cm i będziesz kupował orbitreka poniżej 1000zł, to będziesz przygotowany na raczej średni komfort ćwiczeń jeżeli chodzi o długość kroku. J Chyba, że się trochę szarpniesz, kupisz droższy orbitrek, ale z dobrymi dla Ciebie parametrami ;).

Zwróć uwagę również na wysokość urządzenia, tak aby uchwyty trzymało się powyżej pasa biodrowego.

 

Jeżeli nie orbitrek do 1000zł, to jakie mam inne opcje?

Zaczynasz się zastanawiać, czy planowany zakup był dobrym pomysłem? Ale dalej nie wiesz, jakie masz inne opcje?

Między innymi te 3:

 • Możesz nieco jeszcze pieniędzy odłożyć i poszukać orbitreka w przedziale cenowym 1000-2000zł
 • Możesz urządzić polowanie na kupno dobrej używki (w sensie: używanego orbitreka J )
 • Albo po prostu kupić karnet na siłownie, na której będą na Ciebie czekały naprawdę dobre maszyny

Która z tych opcji jest najlepsza? To już zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Czytaj dalej, aby podjęcie tej decyzji było łatwiejsze.

Orbitrek do 2000 zł.

Musisz mieć na uwadze, że to dalej jest maszyna należąca do tych nisko budżetowych. Natomiast znajdziesz w tym zakresie cenowym już o wiele lepsze propozycje. Produkcja tu już będzie droższa niż te 300zł, więc i części będą lepsze. Parametry zaczynają mieć znaczenie i będziesz mógł wybierać pomiędzy różnymi modelami, które np. mają rozstaw stóp mniejszy niż te 20cm, a także pomiędzy tylnio i przednionapędowymi. A więc co zyskasz, jeżeli trochę dołożysz do maszyny:

 • mniejszą awaryjność,
 • lepszy serwis na gwarancji,
 • większą wygodę w użytkowaniu (bardziej podpasowany parametrami pod Ciebie, mniejszy rozstaw stóp, dłuższy krok),
 • większą stabilność podczas ćwiczeń,
 • większą ilość programów treningowych,
 • dwukierunkowy obrót koła,
 • większy udźwig maszyny.

Orbitrek do 2000 w 32m2Treningu

Orbitrek używany

To dobry wybór szczególnie dla osób cięższych, które potrzebują solidnych modeli, jednakże dysponują niewielkim budżetem.  Trzeba mieć jednak na uwadze, że nie dostaniesz tu gwarancji. Dlatego też rozglądając się za maszyną sprawdzaj również, czy nie będziesz miał później problemu, aby dokupić do niej ewentualnych części zamiennych.

Często bywa tak, że ktoś kupił sobie dobrą maszynę, a potem zabrakło mu motywacji by ćwiczyć. I tak po jednym, czy dwóch miesiącach ćwiczeń orbitrek zaczął stać nieużywany i się kurzyć. Więc właściciel postanowił go sprzedać. Uważaj, bo możesz różnie trafić: na modele bardzo zadbane i w dobrym stanie, jak i wręcz przeciwnie!

Karnet na siłownie

Jeżeli Ci  dzieci w domu nie płaczą, to czemu nie zainwestujesz po prostu w karnet na siłownie, gdzie znajdziesz naprawdę wypasione modele? Urządzenia komercyjne kosztują od 7tys wzwyż, a za tą kwotą idzie naprawdę dobra jakość.

Aha! Zapomniałabym. Nie wiem, czy wiesz, że jest również możliwość wypożyczenia orbitreka. Tak są wypożyczalnie takiego sprzętu. Opcja godna uwagi. Powiedzmy, że przez pół roku będziesz wypożyczał taki sprzęt, być może różne modele. Wiele się wtedy dowiesz o orbitrekach, upewnisz się w przekonaniu, że chcesz mieć własny i być może wśród wypożyczanych modeli znajdziesz ten, który chciałbyś kupić.

 

Jeżeli masz mętlik w głowie, to weź kartkę i wypisz wszystkie za, jak i przeciw każdej z wymienionych opcji powyżej:

 • własnego orbitreka za 1000zł,
 • orbitreka za 2000zł,
 • a orbitreka używanego,
 • orbitreka z wypożyczalni, czy też
 • karnetu na siłownie.
 • Na pewno wkrótce będziesz umiał sobie odpowiedzieć na pytanie co wybrać.

Orbitreki w 32m2Treningu

 

Powodzenia! Trenuj i wybieraj orbitreka z głową!