Orbitrek do 1000 zł – czy to się opłaca?

25-08-2018

 (artykuł edytowany 13.02.2019)

 

Z pewnością zadajesz sobie tytułowe pytanie jeżeli chcesz mieć własny orbitrek, a:

 • budżet, jaki możesz na niego przeznaczyć jest mniejszy niż te 1000 zł,
 • nie chcesz po prostu na niego wydawać więcej kasy, bo uważasz że nie ma to sensu, lub się nie opłaca.

Jest sens wydawać na orbitrek więcej niż 1000 zł :). Jeżeli  przeznaczysz na sprzęt fitness tego typu więcej pieniędzy to, sam sprzęt na pewno Ci to wynagrodzi. 

 

Dlaczego?

O tym poczytasz właśnie poniżej.

 

Artykuł będzie się skupiał na tych dwóch, wyżej wymienionych przypadkach, więc jeżeli chcesz od razu przejść do kwestii bezpośrednio Ciebie dotyczącej i interesującej to kliknij w poniższe odnośniki:

Orbitrek do 1000zł, a jakość

Jaki orbitrek do 1000 zł? Dla kogo?

Jaki orbitrek do 1000 zł? Jakiej firmy?

Kiedy orbitrek do 1000 zł nie spełni Twoich oczekiwań?

Jeżeli nie orbitrek do 1000 zł, to co?

 

Orbitrek do 1000 zł, a jakość

Jeżeli wpiszesz w Google „ orbitrek do 1000 zł” i będziesz szukał odpowiedzi na forach internetowych, to po przeczytaniu już trzech pierwszych wątków,  możesz pomyśleć, że niekoniecznie jest to najlepszy pomysł. Ci, którzy użytkowali takie maszyny piszą m.in:

 • to dziadostwo,
 • zabawka,
 • rozleci się po miesiącu,
 • będzie skrzypiał i głośno chodził.

 

Dlaczego tak się dzieje i czy to prawda?

Przede wszystkim chodzi tu o jakość wykonania takich orbitreków. Kupujesz orbitrek za 1000 zł – tak naprawdę, to niska cena, jak na te urządzenia, a producentowi przecież musi się to opłacać. W taki produkt wchodzą koszta nie tylko produkcji (kupno części + opłacenie pracowników), ale również koszta marketingu (dobre zdjęcia), trzeba opłacić podatki, liczyć się z kosztami dystrybucji, eksportu, magazynowania… Niestety w takim projekcie zazwyczaj nie starcza już pieniędzy na opinie inżynierów przy produkcji, zdanie trenerów, czy lekarzy.

Te maszyny wykonane są z tańszych części, niż orbitreki za 3000, czy 5000 złotych. Oznacza to, że będą bardziej awaryjne i mogą dosyć głośno chodzić. Niewykluczone też, że niektóre opisywane parametry będą zawyżone (np. waga koła), a ich zazwyczaj niewielkie rozmiary i stabilność podczas treningu mogą nie być wystarczające dla wysokich osób. Wiele do życzenia pozostawią również rozstaw stóp pomiędzy stopami (najlepiej aby był mniejszy niż 20 cm), czy też długość i głębokość kroku.

Całe szczęście i w tym tunelu pojawia się światełko, bo wśród tych minusów można znaleźć coś w miarę dla siebie dobrego wydając nie więcej niż 1000 zł. Dlatego też przejdźmy dalej…

 

Jaki orbitrek do 1000 zł – dla kogo?

Orbitrek do 1000 zł będzie się najlepiej sprawdzał dla osoby:

 • niższej: 155 – 170 cm,
 • ważącej do 90 kg,
 • dopiero rozpoczynającej treningi na orbitreku,
 • mającej małe mieszkanie i niewiele miejsca na taki sprzęt,
 • która chce ćwiczyć nie więcej niż 1-2 razy dziennie z średnią intensywnością.

 

Kupuj orbitrek do 1000 zł jeżeli masz 150-170 cm wzrostu i ważysz mniej niż 90 kg.

 

Dlaczego modele te sprawdzą się właśnie dla takich osób?

Te modele mają zazwyczaj krótki krok (mniejszy niż 32 cm). Dla osób o wzroście 160 cm będzie w miarę odpowiedni. Natomiast jeżeli masz powyżej 180 cm wzrostu, to ten krok będzie dla Ciebie za krótki i znacznie zmniejszy komfort Twojego treningu.

Często maszyny te są niższe niż 160 cm, co oznacza, że dla osoby o wzroście 155 -170 cm rączki orbitreka będą się jeszcze znajdować na odpowiedniej dla niej wysokości. Uchwyty powinno się trzymać powyżej pasa biodrowego.

Waga również ma znaczenie. Dla osoby cięższej niż 90 kg, tak niewielkie maszyny mogą nie spełniać wymagań co do ich stabilności podczas treningu. 

Tak więc, jeśli spełniasz powyższe warunki: masz 155-170 cm wzrostu, nie ważysz więcej niż 90 kg, to orbitrek do 1000 złotych będzie dla Ciebie całkiem komfortowy, stabilny i godny polecenia.

 

Orbitrek magnetyczny - rabat

 

Jaki orbitrek do 1000 zł – jakiej firmy?

W tej półce cenowej warto skupić się na orbitrekach firmy HMS, Body Sculpture, czy też Zipro Hulk. Wśród nich znajdziesz, coś z czego będziesz zadowolony (patrząc przez pryzmat naprawdę niskiej ceny).

Godny polecenia jest orbitrek magnetyczny H9249 HMS i cieszy się on szczególną popularnością wśród modeli tej firmy. Jest stabilny, cichy i wygodny (jeśli spełniasz wyżej opisane warunki). Zachwalają go również osoby wysokie - powyżej 190 cm i wadze 90 kg. Także, jeżeli potrzebujesz coś do 1000 złotych, czy też do małego mieszkania, to kliknij na zdjęcie poniżej, aby przyjrzeć się dokładniej temu modelowi.

  H9249 ORBITREK MAGNETYCZNY HMS

 

Kiedy orbitrek do 1000 zł nie spełni Twoich oczekiwań?

Nie będziesz zadowolony z takiego zakupy wtedy, gdy:

 • ważysz powyżej 90 kg,
 • masz powyżej 175 cm wzrostu,

 

Dodatkowo:

 • przykładasz dużą wagę do tego, aby maszyna miała:
  • odpowiednią dla Ciebie długość kroku,
  • spłaszczony krok,
  • mały rozstaw pomiędzy stopami
 • posiadałeś już niejeden orbitrek i szukasz coraz to lepszego modelu,
 • codziennie będzie na nim ćwiczyło intensywnie klika osób o różnym wzroście i wadze,
 • jesteś po urazie kolana, czy stawu biodrowego i chcesz trening na orbitreku traktować jako rehabilitację.

 

Wystarczy, że spełniasz jeden z powyższych warunków, a taka maszyna już nie będzie spełniała Twoich oczekiwań. Unikaj ich szczególnie wtedy, gdy chcesz na orbitreku powracać do zdrowia po urazie stawów kolanowych, czy biodrowych. Powodem, dla którego należy wtedy z nich zrezygnować jest duży odstęp pomiędzy płozami, zazwyczaj większy niż 20 cm. Duży rozstaw sprawi, że będziesz kołysał się na boki podczas treningu, Twój ruch nie będzie naturalny, co z kolei ma negatywny wpływ na stawy. Co ciekawe, ten duży rozstaw (czyli parametr Q) będzie miał mniejszy impakt dla osoby wyższej (powyżej 190 cm wzrostu), a większy dla niższej osoby. Musisz być tego świadomy podczas wyboru takiej maszyny.

 

Jeżeli nie orbitrek do 1000 zł, to co?

Jeżeli nie pasujesz do przedstawionych kryteriów, bo ważysz powyżej 90 kg i / lub jesteś wyższy niż 175 cm, to musisz rozglądać się za orbitrekami, które będą dla Ciebie bardziej stabilne i będą miały odpowiednią długość kroku.

 

Czy wiesz, jaką musisz mieć długość kroku w orbitreku, aby trening był dla Ciebie komfortowy i bezpieczny?

Zmierz swoją długość kroku podczas marszu, czy też podczas biegu, a wynik podziel przez pół. Wyjdzie Ci wtedy długość kroku, jaką powinieneś mieć w orbitreku.

Możesz też sugerować się tymi danymi:

 • wzrost  do 160 cm – długość kroku do 40 cm
 • wzrost  160 do 170 cm – 40 do 45 cm
 • wzrost  170 do 180 cm  –  długość kroku 45 -50 cm
 • wzrost powyżej 180 cm – długość kroku powyżej 50 cm

Z tym, że pierwsza metoda da CI bardziej miarodajny wynik. Przykładowo: Mam 160 cm wzrostu i ważę 52 kg. Podczas marszu robię krok o długości 77 cm, a podczas biegu krok o długości 90 cm. Najlepszy byłby dla mnie orbitrek o długości kroku w przedziale 35-40 cm. Natomiast może być i tak, ze ty ważąc tyle samo i mając taki sam wzrost będziesz robił nieco większe / mniejsze kroki i wtedy będziesz potrzebował nieco inny krok :).

 

Potrzebujesz orbitrek o długości kroku powyżej 45 cm?

Modele mające taki krok, a przy tym mały parametr Q, zaczynają się od około 2500 zł.

Oto nasze propozycje:

Jeżeli to dla Ciebie za duża cena, to możesz skupić się na modelach z nieco mniejszą długością kroku. Na przykład tańszy o kilka set złotych będzie  Tunturi c50 Performance o długości kroku 43 cm.

 

Orbitrek używany

Jeżeli jesteś wysoki i nie masz takiego budżetu, to warto rozejrzeć się za orbitrekami używanymi. Wśród nich znajdziesz modele z odpowiednimi dla Ciebie parametrami, a w dodatku tańsze niż te 2000 złotych. Wystarczy wpisać w przeglądarkę „orbitrek kettler używany”, a wyskoczy Ci całkiem sporo atrakcyjnych wyników.

Przy poszukiwaniu używanego sprzętu zwracaj uwagę, czy:

 • sprzęt jest jeszcze na gwarancji,
 • czy na rynku dalej są do niego dostępne części zamienne.

Warto wybierać wśród ofert w Twojej okolicy, abyś mógł orbitrek przetestować przed kupnem i sprawdzić, czy wszystko działa, tak jak powinno.

Orbitreki w 32m2Treningu

 

Masz pytania? Zadaj je w komentarzu lub napisz do nas na sklep@32m2treningu.pl :)

Powodzenia! Trenuj i wybieraj orbitreka z głową!