TRX cena – od czego zależy?

23-05-2018

Jak to jest, że jedne taśmy TRX kosztują 100zł a inne 1000zł?

TRX cena

Temat ten był już poruszony również w tym artykule i tutaj również przypomnę, że musisz  zapamiętać jedną rzecz: TAK NAPRAWDĘ NIE MA TAŚM TRX, KTÓRE KOSZTOWAŁYBY 100 PLN. Są jedne oryginalne taśmy TRX i one kosztują właśnie około 1000zł i powyżej.

Jeżeli chcesz kupić oryginalne taśmy TRX, to zwróć uwagę na to, czy:

 • logo faktycznie jest TRX (chyba, że jest to podróbka, to wtedy trzeba to inaczej rozróżnić)
 • nie są to czasem taśmy TYPU TRX, czyli na przykład mają w nazwie: taśmy do ćwiczeń, podwieszane pasy treningowe itp.
 • cena to ok. 1000zł

No bo widzisz… Z tymi taśmami jest jak z addidasami,  czy też pendrivem. Buty marki addidas, czy pendrive były tak dobrymi produktami, że potem każde kolejne robione na ich wzór przyjmowały potoczne nazwy „addidasy”, „pendrive”, a tak naprawdę były od zupełnie innej firmy. I nie piszę tu o podróbkach, bo to jeszcze inna sprawa.

Uściślijmy: podróbka jest wtedy, gdy inna firma z tanich materiałów i po taniości produkuje kopię oryginalnego produktu (tylko o wiele taniej, z tańszych materiałów i być może z wykorzystaniem innej techniki) , nanosi na niego logo tego znanego producenta i sprzedaje o wiele taniej. Ty dajesz się nabrać (albo i nie), kupujesz, a potem stwierdzasz, że jest to na tyle kiepskiej jakości, że nie było warte nawet tych niewielkich pieniędzy. Powiedzmy sobie wprost. Takie podróby to nie tylko kradzież produktu, ale i psucie wizerunku prawdziwej firmy.

Natomiast nie o takich podróbkach taśm TRX jest ten artykuł.

Zdarza się i tak, że inne firmy produkują bardzo podobny produkt (możliwe, że również taniej i taniej go sprzedają), ale nie nanoszą na niego loga pierwotnego produktu, tylko swoje własne. I właśnie w tym artykule mowa o taśmach typu TRX takich firm, jak i oryginalnych taśmach TRX firmy TRX.  

 

Taśmy typu TRX – czy warto zaufać niższej cenie i innym producentom?

Jak już wspomniałam powyżej, szanujące się firmy nie zrobią chamskiej podróby , ani nie pozwolą swoim klientom wystawiać się na niebezpieczeństwo wystawiając na rynek sprzęt wątpliwej jakości.

Jeżeli chcesz kupić tańsze taśmy typu TRX możesz zwrócić uwagę, czy są one tylko do użytku domowego, czy też komercyjnego. Gwarancja komercyjna będzie oznaczała, że takie taśmy są przygotowane na intensywne użytkowanie. Może się to również wiązać z tym, że będą lepszej jakości niż te, przy których zaznaczono, że są wyłącznie do użytku domowego. Natomiast oczywiście będą one wtedy również droższe.

Czym jeszcze możesz się kierować?

Niekiedy firmy zaznaczają, że dany produkt jest zgodny z dyrektywami Unii Europejskiej. Znajdziesz wtedy przy takim produkcie znaczek CE. Żeby produkt otrzymał taki znaczek musi on  spełniać surowe wymagania, być dobrej jakości i w pełni bezpieczni podczas użytkowania. Dlatego wtedy też można spokojnie takiemu produktowi zaufać. Jedną z takich firm, które posiadają CE dla swoich taśm podobnych do TRX, to firma HMS.

Ja obecnie posiadam Podwieszany Pasy Treningowe firmy Allright. Nie będę ich tu recenzować, natomiast póki co nie mam zastrzeżeń do jakości ich wykonania i uważam, że są całkiem w porządku, pomimo braku znaczka CE.

Zobacz taśmy TRX w 32m2Treningu

 

Jaka jest więc różnica pomiędzy taśmami typu TRX , a oryginałami?

 • Najbardziej rzucającą się w oczy różnicą jest cena. Dla przypomnienia: cena oryginalnych  taśm TRX to ok. 1000zł. Jednym z tańszych zestawów jest np. Zestaw TRX Fit za 619 zł. Taśmy innych firm będą za nieco powyżej 100zł.
 • Po zakupieniu oryginału masz dostęp do platformy z materiałami wideo, a w zestawie możesz dostać nawet aplikację z programem treningowym. Jednakże to zależy od tego, jaki zestaw kupujesz.
 • Oryginalne taśmy są w stanie wytrzymać siłę rozciągania nawet do 500kg, podczas gdy taśmy typu trx do ok. 250kg.
 • Wyłączny dystrybutor oryginalnych taśm TRX w Polsce – ekspertfitness.com zaznacza, że kupując taśmy do ćwiczeń innych firm warto wymienić w nich karabińczyk. Pełni on bardzo ważną rolę – utrzymuje cały ciężar podczas ćwiczeń. Dla pewności, że jesteś zupełnie bezpieczny warto zainwestować nieco powyżej 40 zł za solidny karabinek wspinaczkowy i go wymienić z tym istniejącym w taśmach.

 

TRX cena – za co płacę kupując oryginał?

 • Za tak zwane „know how”
 • Za bardzo dobre półprodukty, z których taka taśma jest wykonana: m.in. karabinek
 • Za pewność, że podczas ćwiczeń jesteś w pełni bezpieczny (chyba, że zamontujesz taśmę na suchej gałęzi, która w każdej chwili może się złamać )
 • Za dostęp do portalu TRX z filmami wideo, czy też dostęp do aplikacji z programem treningowym
 • Za trwałość i odporność na siłę rozciągania nawet do 560kg
 • Za kilkanaście lat użytkowania takiej taśmy

 

Podsumowując:

Jeżeli Cię nie stać na oryginały, to oczywiście masz tańsze opcje do wyboru. Nie zawsze będzie to znaczyło, że są one złe i nienadające się do niczego. Mogą być całkiem dobre :). Natomiast musisz wziąć pod uwagę, że będą jednak słabszej jakości i miały krótszą żywotność. Dlatego też, jeżeli chcesz zakupić takie taśmy do celów zarobkowych powinieneś jednak zainwestować w oryginały. Dłużej posłużą, a Ty będziesz miał pewność, ze Twoi klienci są bezpieczni bez wymieniania np. karabinka.

Tutaj znajdziesz zarówno oryginalne taśmy TRX , jak i tańsze podobne do nich taśmy.

 

Zobacz taśmy TRX w 32m2Treningu

Powodzenia! Trenuj i wybieraj sprzęt treningowy z głową :).