Ćwiczenia na TRX dla początkujących i średnio zaawansowanych – część II (GIFy)

28-06-2019

W tej części poznałeś ćwiczenia na TRX dla początkujących i średniozaawansowanych na ręce i nogi. Teraz poznasz ćwiczenia na nogi i brzuch.  Zapraszamy :).

 

Ćwiczenia na TRX na nogi.

 

ĆWICZENIE VI – PRZYCIĄGANIE STÓP.

To coś mocnego na pośladki i dwugłowe uda.

Ćwiczenia na TRX przyciaganie stóp do pośladków

 

Połóż się na plecach i zaczep pięty (lub śródstopie, zależy komu jak wygodnie) o pasy. Podnieś biodra do góry, tak aby utrzymywać ciało w linii prostej. Następnie zacznij przyciągać stopy w kierunku pośladków. I wróć do pozycji wyjściowej. To ćwiczenie jest dla średnio zaawansowanych, którzy mają już za sobą około miesiąca ćwiczeń siłowych. A więc mają wzmocnione pośladki, jak i mięśnie brzucha).

 

ĆWICZENIE VII –UNOSZENIE BIODER.

 

unoszenie bioder na TRX

 

Pozostaw nogi zahaczone o taśmy i ugnij je w kolanach. Następnie podnieś biodra ku górze, a potem powoli opuszczaj. Uważaj przy tym, aby za bardzo nie wyginać odcinka lędźwiowego. To ćwiczenie również należy do osób już nieco bardziej zaawansowanych, ponieważ tylko mocniejsze mięśnie brzucha i pośladków pozwolą na utrzymanie bioder wyżej i nie wyginanie wspomnianego odcinka.

 

 

TRX Ćwiczenia na brzuch.

 

ĆWICZENIE VIII – NAPRZEMIENNE PRZYCIĄGANIE KOLAN DO BRZUCHA.

 

Tym razem zwróć się twarzą i brzuchem do podłogi. Zahacz stopy o pętle. Unieś się na wyprostowanych rękach napinając mocno mięśnie brzucha. Głowę trzymaj w pozycji neutralnej. Następnie zacznij przyciągać prawe kolano do prawej ręki, a potem lewe do lewej. Przyciągając nogi bardziej pod brzuchem, skupisz się na mięśniu prostym brzucha, a jeżeli będziesz je prowadzić bardziej na zewnątrz to poczujesz mocno również mięśnie skośne.

 

ĆWICZENIE IX - PRZYCIĄGANIE KOLAN DO BRZUCHA.

Przyciąganie kolan do brzucha na TRX

 

Pozostań w tej samej pozycji, zwrócony twarzą do ziemi i uniesiony na rękach. Utrzymuj ciało w linii prostej. Następnie podkurcz obie nogi i przyciągnij je do klatki piersiowej. Potem wróć do pozycji wyjściowej.

 

ĆWICZENIE X – BRZUSZKI NA TRX (NA MIĘŚNIE SKOŚNE).

Tak jak w poprzednich ćwiczeniu połóż się na plecach. Dłonie ułóż na karku. Przyciągnij do klatki piersiowej prawą nogę równocześnie napinając mięśnie brzucha i kierując lewy łokieć ku prawemu kolanie. Wróć do pozycji wyjściowej i zrób powtórzenie na lewą nogę.

 

Taki zestaw ćwiczeń wzmocni mięśnie całego ciała. Jednocześnie bardzo mocno wymęczy.

 

Najwygodniej jest ćwiczyć na TRX w butach do ćwiczeń. Przy ćwiczeniach stojących dają dużą stabilizację i tarcie, a przy leżących łatwiej jest utrzymać nogę w pętli właśnie w bucie (a nie w skarpetkach :) ). Co też pomaga przy prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń pod względem technicznym.

 

Zobacz TRX w 32m2Treningu

 

Powodzenia! Trenuj na TRX z głową :)