Roller do masażu – Twoje must have!

06-10-2018

Wyobraź sobie, że możesz mieć w swoim domu tylko 1 sprzęt treningowy. Tylko jeden i nic więcej. Co byś wybrał w takim przypadku? Czy byłby to może drążek do podciągania? A może mata? Hantle? Z pewnością ciężko byłoby Ci się zdecydować. Wybór naprawdę jest ogromny.

A teraz spójrz na to z innej strony. Tak naprawdę bardzo dobry trening całego ciała możesz zrobić bez użycia jakiegokolwiek sprzętu. Ciężar Twojego ciała nieraz stanowi duże wyzwanie treningowe. No właśnie, a to tylko Twoje ciało. Bez maty również da się obejść, szczególnie jeśli ma się dywan.

A więc, czy jest jakaś niezastąpiona rzecz? Taka, którą naprawdę warto posiadać niezależnie od tego, czy masz dużo sprzętu, czy też nie masz go wcale?

 

TAK JEST. 

 

I naprawdę muszą go posiadać zarówno osoby, które dużo ćwiczą, jak i te, które spędzają całe dnie przed komputerem w bezruchu.

Być może już się niecierpliwisz i chcesz wiedzieć co to takiego?

Odpowiedź jest prosta. Jeżeli dużo trenujesz, chodzisz na siłownie i obracasz się w świecie fitness, to z pewnością sporo już o nim słyszałeś. Natomiast jeżeli dopiero co zacząłeś zmieniać swoje życie i wdrażać do niego więcej ruchu, to musisz się o nim dowiedzieć.

 

I dowiesz się tu i teraz.

 

Jest to ROLLER DO MASAŻU.

 

Po co mi roller do masażu jeżeli cały czas siedzę i ćwiczę niewiele?

Czy nie jest czasem tak, że po całym dniu pracy jesteś jakiś spięty, mięśnie Cię bolą z niewiadomych przyczyn (no bo przecież nie robiłeś treningu, wiec po czym niby te mięśnie mają boleć)? Te bolące plecy, a karki jakiś taki sztywny?!

No właśnie wszystko to jest spowodowane właśnie brakiem ruchu. Gdy przez długi czas utrzymujesz jakąś pozycję np.: siedzącą, a na dodatek robisz to w nieprawidłowy sposób, choćby poprzez garbienie się, to wtedy nieodpowiednie mięśnie wciąż są przykurczone, a nieodpowiednie zbyt rozciągnięte. W ten sposób zaburza się odpowiednia równowaga Twojego ciała przez co jesteś sztywny, spięty i obolały.

Gdybyś tylko wiedział, w jak prosty sposób, taki roller utrzyma Twoje ciało w dobrej kondycji szczególnie wtedy, gdy mało się ruszasz!

Przede wszystkim rollery do masażu pozwolą Ci wyeliminować spięte miejsca, tzw. punkty spustowe, które zazwyczaj są dość bolesne. Już po 10 minutach codziennego masażu będziesz bardziej rozluźniony, będzie Ci łatwiej utrzymywać odpowiednią postawę, będziesz mógł wyeliminować bóle pleców, bóle głowy (które mogą być spowodowane przez zbyt spięty kark!) i wiele innych :) . Z dnia na dzień poczujesz również, że Twoje ciało jest w stanie wykonywać większy zakres ruchów. Już nie będziesz musiał się bać, że wstając z łóżka po całej nocy nagle sobie coś naciągniesz. Po prostu będziesz zdrowszy, w lepszej kondycji, będziesz mógł bez obaw zacząć trenować, mniej obolały, a nawet bardziej zrelaksowany! Tak. Taki automasaż za pomocą rollerów do masażu zafunduje Ci relaks i rozluźnienie. Czyż to nie brzmi kusząco?

 

Zobacz wałki do rolowania w 32m2Treningu.pl

 

Młody , obolały rodzicu małego dziecka! Roller do masażu przyjdzie Ci z pomocą.

Sama jestem matką Maluszka i dobrze wiem, jakie bóle pleców potrafi zafundować codzienne noszenie na rękach wciąż rosnącego ciężarku. Nieraz taki młody rodzic ostatecznie trafia na fizjoterapię, ponieważ ból staje się nie do zniesienia. Natomiast możesz temu zapobiec i sobie pomóc, właśnie poprzez codzienne krótkie rolowanie mięśni grzbietu, przykręgosłupowych, a nawet ramion (z przodu też!) i szyi. Dzięki takiemu automasażu rozluźnisz mięśnie. Jeżeli po rozluźnianiu zrobisz parę ćwiczeń (choćby przez 5 minut) wzmacniając i rozciągając odpowiednie mięśnie, to już po 10-15 minutach poczujesz się o wiele lepiej. Jeżeli będziesz te parę czynności powtarzał np. co wieczór, to gwarantuje Ci, że bóle się zmniejszą lub znikną całkowicie!

 

A więc...

...ZADBAJ O SIEBIE!

Kliknij i wybierz swój model :)

 

Rollery do masażu dla osób trenujących

Jeżeli jesteś osobą trenującą i ruszającą się wiele, to już pewnie wiesz o co chodzi :). Rollery do masażu posłużą Ci m.in:

  • przed treningiem na rozgrzewkę,
  • po treningu na rozmasowanie mięśni.

Pozwolą Ci na:

  • zmniejszenie DOMSu ( potocznie zwanych „zakwasów”),
  • ryzyka kontuzji,
  • zwiększenie mobilności,
  • zwiększenie elastyczności,
  • poprawisz krążenie krwi.

Aż wreszcie staną się Twoim dobrym treningowym przyjacielem.

Oczywiście. Możesz wciąż prosić partnera lub partnerkę o masaże, lub też wciąż chodzić do masażysty. Natomiast z pewnością z biegiem czasu partner lub partnerka zmęczy się ciągłym masowaniem Ciebie. Może i również tak być (czego Ci nie życzę), że zwyczajnie nie będziesz mógł sobie finansowo pozwolić na regularnie odwiedzanie masażysty / fizjoterapeuty. Zapewniam Cie, że w tych trudnych chwilach taki prosty roller do masażu przyjdzie Ci z pomocą.

 

A WIĘC WRÓĆMY DO MYŚLI PRZEWODNIEJ:

Gdybyś mógł do swojej domowej siłowni wybrać tylko jedną, jedyną rzecz… Czy już wiesz co by to było? :)

Daj nam znać w komentarzu.

 

NIE WAŻNE, CZY WCIĄŻ ĆWICZYSZ, CZY LEŻYSZ! ROLLER DO MASAŻU CI SIĘ NALEŻY!

ZADBAJ O SIEBIE!

Wybierz swój wałek do rolowania