ŚWIEŻA, WIOSENNA DOSTAWA 

TRAMPOLINY ->  TUTAJ

Hula Hop z masażerem – co to jest i jakie daje efekty?

04-07-2018

Hula hop z masażerem jest większe, cięższe i znacznie skuteczniej pomaga w osiągnięciu fantastycznej sylwetki w porównaniu do tego, które pamiętasz z lat dzieciństwa.
Popularność takich hula hop w ostatnim czasie wzrasta w takim tempie, że często brakuje ich na półkach sklepowych. 
Przez to, że kręcenie łączy przyjemne z pożytecznym, dla wielu osób staje się ono ulubionym przyrządem fitness. Może Ty również będziesz należeć do tego grona? :)

Jeśli chcesz się dowiedzieć:

 • Jakie są rodzaje hula hop z masażem?
 • Jakie efekty daje kręcenie hula z masażerem?
 • i jakie hula wybrać na początek?

Na samym końcu artykułu poznasz propozycje konkretnych modeli.

To zapraszamy do lektury :)

 

Jakie są rodzaje hula hop z masażerem?

Na rynku możemy spotkać 3 rodzaje hula hop, które dodatkowo będzie masować Cię podczas kręcenia:

Hula hop z masażem (pofalowane) – jego rama od wewnętrznej strony jest łagodnie pofalowana. Poza tym jest większe i cięższe (zwykle do 1-1,5 kg) od zwykłego dziecięcego hula hop. Często występuje w formie składanej z 6 lub 8 elementów.

 

Hula hop z wypustkami - zamiast pofalowanej obręczy, po wewnętrznej stronie znajdziesz regularnie ułożone wypustki masujące, często w formie kulek. Ich zadaniem jest walka z tłuszczem, która zasłania Twoją piękną talię. :) Przeczesaliśmy wiele forów internetowych, by poszukać opinii użytkowniczek korzystających z takich modeli i potwierdzają, że hula hop z wypustkami dają lepsze rezultaty, niż pofalowane wersje.

hula hop magnetyczne z wypustkami 

 

Hula hop z masażem magnetyczne – To jest praktycznie to samo co wersja z wypustkami, natomiast różnica jest taka, że wewnątrz wypustek znajdują się magnesy.
Po co? Producenci twierdzą, że kręcenie takim modelem ma dodatkowo wpływać pozytywnie na komórki, na równowagę elektro-magnetyczną w naszym organizmie itd.

W rehabilitacji pourazowej rzeczywiście stosuje się pola elektromagnetyczne, aby przyśpieszyć regenerację tkanek, więc jest w tym ziarno prawdy. Natomiast największy wpływ na Twoje zdrowie i sylwetkę będzie miało to, że takim hula hopem będziesz regularnie kręcić :)

 

A tak wygląda złożone hula hop z masażerem w warunkach domowych:

Hula Hop z masażerem

Hula Hop z masażem

Nie wiem czy to widać - takie hula hop jest dość duże - ma ok 90-110 cm średnicy.

 

Jak dobrać wielkość hula hop z masażerem?

Ogólna zasada doboru wielkości hula jest taka, żeby dobrać je tak, aby postawione obok nogi sięgało Ci do kolców biodrowych przednich, czyli kilka cm pod pępek.

Tak w teorii, a jak wygląda to w praktyce?

Większe hula kręci się wolniej, a tym samym łatwiej. Cięższe modele również ułatwiają kręcenie, niż ich lżejsi bracia, ponieważ większa masa = większa bezwładność. Dlatego większy egzemplarz jest tym bardziej dla Ciebie wskazany, jeśli zaczynasz swoją przygodę z kręceniem. I takie zalecenia stosuje się wybierając dowolne hula - nie tylko takie z wypustkami :)


Efekty po hula hop z masażem

Dobrze, a jakich efektów możesz się spodziewać po kręceniu takim hula hop?

 • Kręcenie hula hop fitness wzmacnia mięśnie przykręgosłupowe, osłabione przez siedzący tryb życia. Dlatego jeśli doświadczasz bólu kręgosłupa w odcinku lędźwiowym to kręcenie zmniejszy ten ból, a i z czasem go wyeliminuje. Jeśli natomiast nic Ci nie dolega, to zabezpieczysz się przed tym na przyszłość :)
 • W ciągu godziny ćwiczeń spalisz nawet do 400 kcal - i jeśli połączysz kręcenie z muzyką, to będzie to bardzo miło spalone 400 kcal :)
 • Hula hop z masażerem pomaga w zgubieniu zbędnych centymetrów tych częściach ciała które najczęściej nas interesują, tj. brzuch, boczki, pośladki. Dzieje się tak dlatego, że tłuszcz jest rozbijany podczas masażu. A rozbity tłuszcz + spalone kalorie + ćwiczenie bez wielkiej zadyszki, to w efekcie mniej cm :)

 

Poza tym poszperaliśmy trochę w internecie nt. efektów kręcenia i znaleźliśmy wiele opinii użytkowniczek różnych hula hop. Brzmią następująco:

 • Brzuch przestał być flakowaty, stał się twardszy.
 • Poprawa sprężystości brzucha / ujędrnienie brzucha.
 • Dobra zabawa.
 • Podtrzymywanie efektów innych treningów, czyli : szczuplejsza talia i wypracowane mięśnie brzucha.
 • Wyrzeźbienie smukłej talii.
 • Po 3 miesiącach codziennego kręcenia po 30 minut: 5 cm mniej boczków, 4 cm mniej w biodrach, mega wcięcie w talii.

Brzmi zachęcająco, prawda? :)

 

Przeciwwskazania

Na co uważać zanim kupisz swoje hula?

 

Urazy okolic bioder/kręgosłupa.
Podkreślam słowo urazy – czyli miałaś jakiś wypadek, mocno się uderzyłaś i ciągle Cię boli, albo masz jakieś zmiany chorobowe. To znak, że trzeba przede wszystkim skonsultować się z lekarzem, nawet jeśli nie chcesz kręcić hula.
Jeśli obecnie przechodzisz rehabilitację - skonsultuj temat ze swoim lekarzem.
Jeśli natomiast odczuwasz od czasu do czasu bóle, ale po prostu od siedzenia przed biurkiem, to możesz spokojnie zacząć kręcić :)

Jeśli jesteś w ciąży bądź po porodzie
To nie kręć. Szczególnie w ciąży. Nie kręć również, jeżeli jesteś po porodzie, a w dodatku zmagasz się z rozstępem mięśni prostych brzucha. Mięśnie brzucha po porodzie wciąż są „miękkie” i bardzo wrażliwe na ból. Moje były nawet po 6 miesiącach od porodu. U każdego mięśnie będą w innym czasie twardnieć i wracać do „stanu normalnego”, dlatego w tym przypadku też skonsultuj temat z lekarzem i w tym przypadku zacznij od hula hop z masażem w wersji pofalowanej.

 

Siniaki po hula hop z masażerem?

Tak. Robią się siniaki. Potwierdzam. Każda osoba, która zaczyna kręcić hula hop z wypustkami musi być na to gotowa. Przez pierwsze 2 tygodnie będą pojawiać się siniaki, natomiast po tym czasie ciało się przyzwyczaja i kolejne już się nie pojawiają. Dlatego zacznij od 5 min dziennie. Może się wydawać to śmiesznie mało, ale zaufaj mi. 5 min to minimum, które masz zrobić. Jeśli z dnia na dzień będziesz czuła, że możesz dłużej - dawaj. :) Po 2 tygodniach zauważysz też, że skóra na Twojej talii zrobi się bardziej elastyczna i zdrowsza i od tego momentu będziesz mogła już trenować dowolnie długo żeby pokazać zbędnym centymetrom gdzie ich miejsce! :)

 

Jakie hula hop dla osoby początkującej?

Na początek lepiej wybrać hula hop większe i cięższe bo po prostu łatwiej nim kręcić. :)

Jeśli zależy Ci na tym, żeby popracować nad swoim brzuchem, rozbić ten oporny tłuszczyk, który nie wiedzieć czemu cały czas trzyma się w okolicach Twojej talii, jeśli chcesz ujędrnić swój brzuch, powiększyć wcięcie w talii, to najlepszym rozwiązaniem będzie hula hop z wypustkami.

Dlaczego?

Modele te posiadają kluczowe dla całego procesu wypustki, które podczas kręcenia wykonują silny masaż. Często są cięższe od swoich pofalowanych wersji, a większy ciężar wymusza na Tobie większą pracę całego pasa mięśni wokół kręgosłupa wraz z mięśniami głębokimi.

Co to oznacza dla Ciebie w praktyce?

Więcej pracujących mięśni = więcej spalonych kalorii, lepsza postawa i w efekcie mniej bólu pleców po całym dniu siedzenia za biurkiem. :)

Masaż, który zafundują Ci wypustki rozbija grudki tłuszczu, dzięki czemu redukuje cellulit i ujędrnia skórę. Im mocniejszy masaż tym większa skuteczność rozbijania tłuszczu. Tak, na początku będą robić się siniaki i tak, na początku 5 min kręcenia to będzie max. Ale w efekcie po 2 tygodniach to wszystko przechodzi i możesz kręcić do woli, natomiast korzystasz z dużo skuteczniejszego hula hop niż w przypadku wersji bez wypustek.

 

 PROPOZYCJE HULA HOP :)

 

Jeśli chcesz spróbować swoich sił w kręceniu hula hop, sprawdź poniższe modele.  

 

Hula hop z masażerem 1,2 kg 90 cm 

Dostępne w 2 różnych kolorach :)

 

Kolor:
 • czerwony
 • różowy
Średnica:

90 cm 

Liczba części: 8
Waga produktu: 1,2 kg
Gwarancja: 24 miesiące
Cena regularna: 89,97 zł

PO RABACIE 50% !

44,99 89,97 zł

 

 

Hula hop z masażerem - czerwone

 

Sprawdzam model czerwony

 

 

Hula hop z masażerem - różowe

 

Sprawdzam model różowy

 

 

HULA HOP Z WYPUSTKAMI POFALOWANE  90 cm

 

Kolor: wielokolorowe
Średnica: 90 cm
Liczba części: 8
Wypustki:

oprócz widocznego na zdjęciu poniżej pofalowania, posiada dodatkowe niewielkie wypustki (widoczne na zdjęciach na karcie produktu)

Waga produktu:

ok. 250 g

Gwarancja:

24 miesiące

Cena regularna: 33,99 zł 
RABAT: 27,19 zł 33,99 zł

 

Hula hop z wypustkami

Sprawdzam model pofalowany

Efekty kręcenia hula hop z masażerem zaczerpnięte m.in z: NETKOBIETY.PL