Hula Hop z masażerem – co to jest i jakie daje efekty?

04-07-2018

Hula hop z masażerem – widziałaś ten przyrząd? Miałaś okazje się mu przyjrzeć? Bo ja tak. No i cóż…  z samego początku skojarzyło mi się z narzędziem tortur. Druga myśl na temat jego wyglądu to, taka, że trochę przypomina wyglądem wielkiego Aliena z dziwnymi wypustkami. Natomiast całe szczęście to nie ma znaczenia. Ważne jest, co to tak naprawdę jest i czy działa? Czy warto wdrożyć go do treningów choćby wtedy kiedy chce się schudnąć? I to właśnie odpowiedzi na te zagadnienia znajdziesz w dalszej części artykułu :).

 

Jak wygląda hula hop z masażerem?

UWAGA: Poniżej znajdziesz dokładne zdjęcia jednego z modeli. Natomiast więcej modeli znajdziesz na Hula Hop z wypustkami.

Możesz spotkać się z różnymi hula hop z masażerem:

 • Hula hop z masażem – jego rama od wewnętrznej strony jest łagodnie pofalowana. Ćwiczenie z nim nie jest tak agresywne, jak trening z hula hop przedstawionym na zdjęciach poniżej, natomiast efekty mogą przyjść wolniej i być mniej widoczne.
 • Hula hop z wypustkami - to takie jak przedstawione na zdjęciach powyżej. Producenci gwarantują szybsze i bardziej widoczne efekty od klasycznego hula hop. Natomiast o takim hula hop musisz wiedzieć parę rzeczy, które zostaną jeszcze opisane poniżej.
 • Hula hop z masażem magnetyczne – Oprócz wypustek posiada wmontowane w te wypustki magnesy dzięki czemu efekty mają być jeszcze lepsze i jeszcze szybsze. To hula hop będzie lepiej opisane w innym artykuleJ

Ten artykuł jest w całości przeznaczony hula hop z wypustkami, natomiast zamiennie będzie nazywane jako hula hop z masażerem.

A teraz do rzeczy. Jak widzisz na poniższym zdjęciu, takie hula hop z masażerem jest i w obwodzie i w grubości obręczy o wiele większe od tego, które być może zapamiętałaś z lat dzieciństwa. Nic dziwnego. Teraz jesteś zapewne o wiele wyższa, a  hula hop powinno sięgać do bioder. Jego większy rozmiar oznacza również, że jest cięższe od klasycznego hula hop – może ważyć nawet ponad 1 kg!  Dzięki temu będziesz bardziej angażować mięśnie brzucha podczas kręcenia.

Hula Hop z masażerem

Hula hop z masażem

Prawda, że te wypustki wyglądają przerażająco? Na żywo ich wygląd jest równie nieprzyjazny. Natomiast one nie mają sympatycznie wyglądać. Ona mają spalać oponkę z brzucha i ujędrniać te rejony.

Jedną z zalet tych rodzajów hula hop jest to, że są one składane. Całość składa się z segmentów. Dzięki temu jest je łatwiej transportować i przechowywać w małym mieszkaniu.

 

 

Efekty po hula hop z masażem

Co piszą producenci o hula hop z masażerem?

 • Kręcenie to nie tylko doskonała zabawa, ale przede wszystkim sposób na kształtowanie sylwetki.
 • Dodatkowy masaż podczas kręcenia poprawia krążenie krwi podczas ćwiczeń, tym samym przyczyniając się do szybszej przemiany materii i szybsze spalanie tkanki tłuszczowej niż pozwoli Ci na to klasyczne hula hop.
 • Masaż działa na brzuch, biodra, uda, pośladki (zależnie od tego jaką partią ciała akurat kręcisz) ujędrniając i wysmuklając ciało. W szczególności możesz zmniejszyć obwód w talii.
 • 20 minutowy trening pozwoli Ci spalić około 200kcal.
 • Poprawisz swoją koordynację wzrokowo ruchową (natomiast to się tyczy każdego rodzaju hula hop), wzmocnisz mięśnie ciała (ponieważ udział w ćwiczeniu bierze całe ciało), dodatkowo wymasujesz organy wewnętrzne (zmuszając je do szybszej pracy), a przede wszystkim będziesz miała lepsze samopoczucie.
 • Po kliku dniach kręcenia będziesz już umiała kręcić hula hop w górę i w dół masując przy tym całe ciało.

To wszystko naprawdę dobrze brzmi. A jakie są realia?

 

Czy w te obietnice warto wierzyć?

Przekopałam Internet w poszukiwaniu jakiś badań na temat kręcenia hula hop z masażerem i efektów jakie faktycznie takie kręcenie daje… W ostateczności nic nie znalazłam. Oczywiście jest o nim mnóstwo artykułów na różnych blogach, natomiast żaden z nich nie odwołuje się do konkretnego źródła.

 

Skąd więc wiedzieć, czy to faktycznie jest prawdą?

Na to pytanie Ci nie odpowiem, ponieważ skłamałabym twierdząc, że faktycznie efekty są szybsze/ takie same/ wolniejsze niż efekty po kręceniu klasycznym hula hop. Nawet jeśli wypróbowałabym kręcenie klasycznym hula hopem, a po jakimś czasie z masażerem, to próba jednej osoby jest zbyt mała by wysunąć wiarygodne wnioski. Natomiast…

 

…uważam, że warto spróbować i przekonać się na własnej skórze.

WARTO. Bo co Ci szkodzi spróbować? Muszę przyznać, że wymienione powyżej efekty jakich możesz się spodziewać brzmią logicznie i całkiem prawdopodobnie.

Każda dodatkowa aktywność fizyczna przyczynia się do szybszego metabolizmu, spalania tłuszczu i wzmacniania mięśni. Masaż faktycznie poprawi krążenie, a tym samym wygląd skóry (m.in.: jej jędrność). Dodatkowo takie kręcenie przy Twojej ulubionej muzyce z pewnością poprawi Ci humor i uznasz, że jest to całkiem dobra zabawa! Więc powtórzę pytanie: Co Ci szkodzi spróbować? Raczej nic na tym nie stracisz, a możesz tylko zyskać!

Z hula hop możesz zrobić świetna rozgrzewkę. Możesz je również potraktować jako wstęp do trudniejszych i bardziej wymagających treningów.

 

Jakie efekty zauważyły dziewczyny z for internetowych?

Między innymi takie:

 • Brzuch przestał być flakowaty, stał się twardszy.
 • Poprawa sprężystości brzucha / ujędrnienie brzucha.
 • Dobra zabawa.
 • Podtrzymywanie efektów innych treningów, czyli : szczuplejsza talia i wypracowane mięśnie brzucha.
 • Wyrzeźbienie smukłej talii.
 • Po 3 miesiącach codziennego kręcenia po 30 minut: 5cm mniej boczków, 4cm mniej w biodrach, mega wcięcie w talii.

Na co musisz uważać?

Wstrzymaj się z kręceniem szczególnie hula hop z masażem jeżeli masz problemy z kręgosłupem, bo ono może tylko pogorszyć całą sprawę. I jeszcze o jednej rzeczy musisz wiedzieć:

 

 

Siniaki po hula hop z masażem!

No tak. Robią się siniaki. Potwierdzam. Na brzuchu, nogach (szczególnie jeżeli jeszcze nie umiesz kręcić i hula hop spada Ci na piszczele. Jednakże nie martw się. Znikają one po paru (paru nastych)  dniach regularnego kręcenia. Więc nie musisz przestawać kręcić. Zresztą przyjrzyj się jeszcze raz pojedynczej takiej wypustce:

 

Wypustki w hula hop

Wygląda solidnie. Więc nic też dziwnego, że na początku będziesz nieco obolała. Twoje ciało się do tego przyzwyczai i bólu nie będziesz czuć również po paru dniach kręcenia. Także nie zniechęcaj się.

 

JEŻELI NIE WIERZYSZ:

Przejrzyj fora internetowe. Dziewczyny tam piszą, że po około tygodniu siniaki schodzą, a samo kręcenie już nie boli.

 

JEŻELI JESTEŚ W CIĄŻY LUB PORODZIE:

To nie kręć. Szczególnie w ciąży. Nie kręć również, jeżeli jesteś po porodzie, a w dodatku zmagasz się z rozstępem mięśni prostych brzucha. Mięśnie brzucha po porodzie wciąż są „miękkie” i bardzo wrażliwe na ból. Moje były i dalej są (a minęło już 6 miesięcy) warto odczekać więc nawet te 10-12 miesięcy. U każdego mięśnie będą w innym czasie twardnieć i wracać do „stanu normalnego”.

I teraz trochę zboczę z tematu, lecz ważne jest abyś o tym wiedziała: jeśli masz ten rozstęp mięśni prostych brzucha, to naprawdę warto iść i popracować nad tym z fizjoterapeutą. To samo może nie wrócić do normy, a z dziurą w brzuchu będzie Ci ciężko wykonywać jakiekolwiek ćwiczenia. No i istnieje wtedy spore ryzyko powstania przepukliny…!

 

JEŻELI JESTEŚ POCZĄTKUJĄCA

Na początek zawsze warto fundować sobie coś łagodniejszego, więc może bardziej odpowiednie będzie dla Ciebie hula hop z lekko pofałdowaną obręczą, lub zupełnie gładkie, takie klasyczne.

Chociaż do odważnych świat należy! Moja mama (lat powyżej 50) kupiła z grubej rury od razu hula hop z wypustkami. Na początku wciąż mówiła, że boli i że ma okropne siniaki. Jednakże po 2 tygodniach powiedziała, że siniaki zeszły, a nowe się nie robią i bólu również nie odczuwa. Była zadowolona z efektów, a przede wszystkim wciąż wspominała, że lubi kręcić i czerpie z tego radość!

Oczywiście Ty swoje ciało znasz najlepiej, więc jeśli obawiasz się dużych krwiaków i sporego bólu to odpuść i zacznij od czegoś mniej ekstremalnego :).

I nie warto zaczynać kręcenia hula hop z masażem jeżeli nadchodzi ładna ciepła pogoda i zamierzasz wkrótce chodzić w krótkich spodenkach, spódniczkach, lub też wyskoczyć na plaże w bikini. Warto zacząć chociaż te 2 tygodnie przed.

Pamiętaj jeszcze, że na początku nie powinnaś kręcić zbyt długo. 5 min na początku to będzie już dużo. Czas kręcenia musisz systematycznie zwiększać z dnia na dzień.

 

hula hop z masażerem

 

Powodzenia! Kręć Hula Hop z głową :).

 

Efekty kręcenia hula hop z masażerem zaczerpnięte m.in z: NETKOBIETY.PL

Kup teraz!