W dniach 19-26.07 prosimy jedynie o kontakt e-mailowy.

Wałki do rolowania

Rolka do rolowania

Tak. Właśnie obok znajdziesz propozycje sprzętu treningowego, którym po prostu możesz rolować swoje ciało. Dosłownie . Jak też widzisz obok, sprzęt ten wygląda jak rolka. I tak też często się na to mówi: rolka do rolowania. Co prawda poprawne nazewnictwo to roller, czy też wałek do rolowania.

Jeżeli obracasz się w świeci fitness to zapewne wiesz co to jest i do czego służy. Natomiast jeśli jesteś niewtajemniczony, to specjalnie dla Ciebie – parę słów wyjaśnienia:

Wałek do rolowania – co to takiego?

Jest to przyrząd za pomocą, którego możesz masować mięśnie. Naprawdę jest to świetna sprawa! Jeżeli dużo siedzisz i mało się ruszasz, to za pomocą takiego tzw. automasażu poprawisz krążenie krwi w mięśniach, zwiększysz swoją elastyczność i zakres ruchów, a przede wszystkim pozbędziesz bolących spiętych miejsc. Jednym słowem rozluźnisz się. Natomiast jeżeli ćwiczysz np.: biegasz, czy też od czasu do czasu chodzisz na siłownię, albo nagle postanowiłeś się wybrać na niezłą wyrypę w góry, to takie wałki do rolowania mogą CI pomóc na dwa sposoby:

  • Możesz za ich pomocą się wymasować przed ćwiczeniami, czy też wyprawą w góry – traktując to jako rozgrzewkę dla odpowiednich mięśni. Dzięki temu możesz uniknąć kontuzji!
  • Lub też użyć ich po ćwiczeniach, czy niezłej górskiej wyrypie, aby rozmasować zmęczone mięśnie, zwiększyć w nich przepływ krwi, a tym samym pozwolić im na szybsze pozbycie się szkodliwych metabolitów. Dzięki temu zabiegowi masz naprawdę sporą szansę na uniknięcie tzw. zakwasów dnia następnego!

Wałki do rolowania – jak ich użyć?

Tak w wielkim skrócie, bo więcej szczegółowych informacji znajdziesz u nas na blogu. Musisz zapamiętać parę rzeczy:

  • Rolujesz nimi mięśnie, nie części kostne!
  • Rolowanie nie może powodować zbyt dużego bólu, bo wtedy będziesz jeszcze bardziej spięty i nici z rozluźniania.
  • Nie powinno ono trwać również zbyt długo. 10 minut naprawdę wystarczy.
  • Kiedy trafisz na bardziej bolące miejsce przytrzymaj na nim nieco rolkę, aż poczujesz, że punkt się rozluźnia.

A teraz wybierz rolkę do rolowania dla siebie. I pamiętaj: jeżeli jesteś początkujący to najlepsza będzie rolka bez wypustek!